Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem - czy warto poddać się jej?

operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem polega na zniszczeniu tkanki nowotworowej medycznym robotem laserowym. W 90% przypadków operacja się udaje i zapobiega przerzutom nowotworu na kolejne organy ciała. operacja prostaty laserem zielonym jest obecnie najczęściej stosowaną metodą leczenia HIF.

Cena leczenia

Leczenie prostaty laserem cenowo mieści się w granicach 9000-12000 złotych. Jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z nowotworem atakującym prostatę. Zabieg jest wykonywany na terenie całej Polski. Nie jest refundowany przez NFZ.

Co daje operacja prostaty laserem?

Operacja prostaty laserem odparowuje przerost prostaty, łagodząc dolegliwości związane z chorobami tego organu. Jest to nowoczesna metoda chirurgiczna niewymagająca użycia skalpela. Jest to metoda mikroinwazyjna nie stanowiąca zagrożenia dla życia. Operacja prostaty laserem nie jest wykonywana na pacjencie w stanie narkozy co zapobiega powikłaniom związanym z wyjścia z stanu znieczulenia ogólnego. Nie jest konieczne również stosowanie znieczulenia punktowego. Laserowa operacja prostaty jest dodatkowo bezbolesna i nie pozostawia blizn pooperacyjnych.

Zabieg operacji prostaty laserem?

Zabieg w porównaniu do konwencjonalnego leczenia prostaty jest bardzo krótki. Laserowa operacja prostaty jako metoda leczenia nowotworów prostaty, na zachodzie stosowana jest od wielu lat. W Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno, gdy włoscy lekarze zademonstrowali działanie echolasera. Pierwsza operacja prostaty laserem w Polsce została wykonana w 2018 roku w szpitalu we Wrocławiu.

Zalety operacji prostaty laserem

W przypadku usuwania guzków prostaty za pomocą echolasera ogromną zaletą jest całkowite pozbycie się potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego lub punktowego. Równie ważną zaletą jest brak blizn pooperacyjnych, zabieg wykonywany jest przez skórę, za pomocą lasera łączącego technologię laserową z ultradźwiękami. Usuwając tkanki nowotworowe używa się cienkiej igły która pozwala sprawne usunięcie guzków prostaty. operacja laserowa jest wykonywana w przypadku nowotworów złośliwych oraz niezłośliwych. Jest to najszybsza i najbardziej bezpieczna metoda usunięcia guzków prostaty.