Leczenie prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym

Operacja prostaty laserem holmowym - szybko i bezboleśnie

operacja prostaty laserem holmowym

Operacja prostaty laserem holmowym

Choroby gruczołu prostaty to coraz częstszy problem mężczyzn starszych jak i w sile wieku. Jest to wynik niezdrowego, siedzącego trybu życia, ale również predyzpozycji genetycznych. Dzięki postępowi medecyny takiemu min jak operacja prostaty laserem holmowym, większość chorób dotyczących prostaty jest nie tylko wcześnie wykrywana, ale także skutecznie leczona.

Problem z gruczołem prostaty

Częstym problemem jest przerost tego gruczołu. Objawy, które mogą na to wskazywać, to między innymi częste i skąpe oddawanie moczu, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe. Usuwanie prostaty laserem jest jedną z metod leczenia, która wykonywana jest w szpitalu na oddziale urologicznym. Zazwyczaj, wykonanie tego rodzaju zabiegu jest ostatecznością. Przynosi on choremu ulgę w dolegliwościach i pozwala wrócić do pełnej sprawności.

Środki farmakologiczne

Leczenie operacyjne wspierane jest również przy pomocy środków farmakologicznych, które mają na celu zmniejszenie stanu zapalnego i zapobieganie powikłaniom. Operacja prostaty laserem jest zabiegiem endoskopowm i skutecznie zastępuje leczenie chirurgiczne polegające na przecięciu powłok brzusznych. Skraca to znacząco czas hospitalizacji chorego i nie wymaga ogólnej narkozy.

Nowoczesne sposoby walki z przerostem prostaty

Istnieją różne metody użycia lasera w przebiegu rozrostu męskiego gruczołu krokowego. Dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny, dostępne są metody, które sprawiają, że pacjent może trudny czas choroby przejść możliwie jak najbardziej komfortowo. Nowatorską metodą jest operacja prostaty laserem holmowym. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest krótki czas cewnikowania po jego wykonaniu. Pacjent szybko dochodzi do siebie a krwawienie pozabiegowe jest zminimaliwowane. Hospitalizacja w tym wypadku trwa zazwyczaj dwie doby i nie niesie za sobą komplikacji, które mogłyby rzutować na kondycję chorego w przyszłości. Stan zdrowia osoby przed zabiegiem powinien być dokładnie sprawdzony. Przed zabiegiem zostaje wykonany szereg różnego rodzaju badań, w tym: pełna morfologia, badanie moczu, glukoza, mocznik, kreatynina i wiele innych. Pozwoli to udoskonalić proces leczenia oraz zapobiec ewentualnym negatywnym skutkom jakie może nieść za sobą operacja laserowa.

operacja prostaty laserem holmowymusuwanie prostaty laseremleczenie operacyjneoperacja prostaty laseremmetody użycia laseraoperacja laserowa

Powiązane wpisy

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem - czy warto poddać się jej?

Migrena Warszawa - objawy i leczenie

Migrena Warszawa jest często bagatelizowana. Dlaczego?